MATEŘINKA PERUNKA

Základní a mateřská škola Praha 3
nám. Jiřího z Lobkovic 22/121
130 00 Praha3
IČ: 63831406

pracoviště Perunka
Perunova 975/6
130 00 Praha 3 - Vinohrady
zástupkyně pro
předškolní vzdělávání
Kateřina Jelínková

e-mail: materinka@perunka.cz 
tel.: +420 608 481 060

Naše webové stránky žádné cookies nesbírají, proto nepotřebujeme Váš souhlas :-)

pověřenec pro ochranu osobních údajů
Ing. Pomije Radek MBA
pomije.radek@praha3.cz
222 116 711

IMG

Jak bude letos vypadat zápis

Vážení rodiče,
nyní je po zápisu a mateřinka Perunka je úplně plná.
Budeme se na další děti těšit zase za rok, u zápisu v dubnu a květnu 2023.
Mateřinka Perunka

Upozornění:
Pro děti z Ukrajiny, které přišly do ČR po 24. 2. 2022 a mají vízum „Strpění“ nebo „Dočasnou ochranu“, se uskuteční dodatečný zápis 1. června 2022.
Mateřinka Perunka je ale plná a žádné další děti nemůže přijmout.
Pro generování přihlášek přesto musí být aplikace otevřena od 23. 5. 2022. Více informací na webových stránkách MČ Praha 3.

Примітка:
Для дітей з України, які прибули до Чехії після 24 лютого 2022 року і мають візу «Терпіння» або «Тимчасовий захист», додаткова реєстрація буде здійснена 1 червня 2022 року.
Але садок Перунової переповнений, і вона більше не може приймати дітей.
Щоб створити заявку, заявка має бути відкрита з 23 травня 2022 року. Більше інформації на веб-сайті району Прага 3.

 
A nyní, jak na zápis do mateřských škol:

1) Porozhlédněte se ve svém okolí a nebojte se zeptat různých rodičů na zkušenosti s mateřskými školami. 

2) Prohlédněte si naši fotogalerii, uvidíte, co s dětmi bežně podnikáme. Fotogalerie je nyní uspořádána zhruba podle aktivit ve školním roce. Začínáme podzimem...

3) Pro rodiče chystáme on-line setkání s informacemi o naší mateřince. (Již bylo, ale většina odpovědí na Vaše otázky je na našem webu, zkuste projít Studovnu a Školní řád) Jaká je vize naší mateřinky, co s dětmi děláme? A proč? Také si zkusíme společně zodpovědět otázku, jak nejlépe připravit dítě na vstup do mateřské školy. Bude samozřejmě čas i na Vaše dotazy.
Virtuálně se uvidíme ve čtvrtek 7.dubna od 18 hodin. V daný čas klikněte na odkaz, nebo raději 10 minut předem, pro odladění technických nedostatků. Používáme platformu Google Meet, není potřeba nic instalovat.

4) V druhé polovině dubna se k nám můžete přijít podívat, prohlédnout si, jak to u nás vypadá. Společně s dítětem na malou chvilku nahlédnete do třídy a paní učitelka Vám může odpovědět pár otázek. Den otevřených dveří nepořádáme, můžete přijít prakticky kterýkoliv pracovní den a uvidíte nás v běžné práci – bez příkras. Nemusíte se nijak objednávat, ani ohlašovat. Prostě přijďte :-) Aby se Vám, ale mohla některá paní učitelka chvilku věnovat, je nejvhodnější přijít před 8:30, nebo mezi 15 a 17 hodinou. Jindy učitelky intenzivně pracují s přítomnými dětmi.

5) nově je nutná předběžná REGISTRACE. Projděte si celý web, který je společný pro všechny mateřské školy v Praze 3. Pokud hledáte naši mateřinku Perunku, tak jsme úúúplně poslední dole a oficiální název je ZŠ a MŠ Praha 3, nám. J z Lobkovic 22/121, tak se nelekněte.
V klidu a s předstihem si vyplníte a vytisknete žádost o přijetí. Podepišete. S žádostí dojdete k dětskému lékaři pro potvrzení o očkování.

ZÁPIS K PŘEDŠKOLNÍMU VZDĚLÁVÁNÍ, čili shromažďování Vašich žádostí, bude 3. a 4. května 2022 od 12:30 do 17:00
PŘIJĎTE I S DÍTĚTEM!! Potřebujeme se s Vaším děťátkem a s Vámi vidět! 
Na místě, kde jste se registrovali, si můžete zadat i čas, kdy přijdete k samotnému zápisu. Znovu je naše mateřinka až úplně dole :-) 
Přidali jsme další časy rezervací, ale pokud by se naplnily i tyto, přijďte, prosím, kdykoliv mezi 12:30 a 17 hodinou. Nějak vše zvládneme!


Těšíme se na Vás!
Vaše mateřinka Perunka

PS: pokud jsem napsala něco nejasně, nebo máte další dotázky,
pište materinka@perunka.cz (a uveďte Vaše telefonní číslo) nebo volejte 608 48 10 60.


Část rodičů bude mít ještě další požadavky:

1) Chci aby mé dítě absolvovalo povinnou předškolní docházku formou individuálního vzdělávání.

Splníte vše, co se týká běžného zápisu do mateřské školy (netýká se Vás doložení řádného očkování dítěte). Máte téměř 100% jistotu, že Vaše dítko přijmeme :-). Navíc přiložíte Vaše oznámení o individuálním vzdělávání a seznámíte se s Desaterem pro rodiče dětí předškolního věku. Ve stanovený čas (koncem listopadu) se povinně společně s dítětem dostavíte k ověření úrovně očekávaných výstupů.

2) Mé dítě má závažnější zdravotní potíže, bude potřebovat podpůrná opatření kvůli svému znevýhodnění.

Doplňující informace potřebné pro nastavení vhodných podpůrných opatření pro dítě můžete mateřské škole podat nejlépe během zápisu. Lejstro prosím vytiskněte, vyplňte, podepište a přiložte k žádosti o přijetí. Případně můžeme probrat Vaše potřeby a naše možnosti i předem. Pokud nás o těchto skutečnostech informujete, umožníte nám vhodně nastavit podporu pro Vaše dítě hned od počátku jeho docházky. 

3) Mohu svému dítěti nějak pomoci v jeho rozvoji ještě před nástupem do mateřské školy, aby bylo na počátek vzdělávání v mateřské škole co nejlépe připraveno?

Samozřejmě :-), vše je moc pěkně napsáno v článku.
Dovolím si jen ještě více zdůraznit:
- psychickou pohodu rodiče, který dítě přivádí (i rodič musí být připraven "nechat své děťátko nějaké cizí ženské"),
- maximální možnou samostatnost dítěte v sebeobslužných činnostech (jídlo, toaleta a hygiena, oblékání). Opravdu si dejte ruce za záda a uvědomte si okamžik, kdy to nevydržíte a Vašemu děťátku pomůžete. Jde v první řadě o to, že až v mateřince přijde na řadu oblékání/jídlo/hygiena, bude Vaše dítě vnitřně sebejisté. "Tohleto umím." A nebude zbytečně zažívat stresující chvilky, než mu stihne paní učitelka pomoci.
- veeelmi pomalou adaptaci u mladších a citlivějších dětí.


4) Mému dítěti budou tři roky teprve v září - prosinci 2020

Zápis zkuste, je možné, že na Vás místečko zbude. Rozhodně u svého dítěte hodně trénujte samostatnost, aby náročný vzdělávací proces v mateřské škole zvládlo. Také počítejte se složitější adaptací. 

5) Mému dítěti budou tři roky teprve po 1.1.2021

Z našich zkušeností nejsou takto malé děti dostatečně vyspělé. Budeme ale rádi, když na nás nezanevřete. Dost pravděpodobně se během podzimu či po Vánocích pro Vás místo uvolní. Zkuste se v průběhu zápisu ozvat na email materinka@perunka.cz, ať s Vámi do budoucna počítáme :-)

_______________________________________________________________________________________________

Když nám situace nedovolí a bude vše muset být distanční formou...

Převedení dokumentů do elektronické podoby
:
všechny dokumenty naskenujte nebo vyfoťte. Při focení dejte prosím pozor na čitelnost dokumentů. Doporučujeme fotit na bílém podkladu, který je dostatečně osvícen (použití blesku je někdy problémem).
Ofoťte i rodný list dítěte.
U cizích státních příslušníků je třeba připojit pas dítěte či jiný doklad s uvedeným druhem pobytu v ČR.


Podání přihlášky
1. pokud máte osobní datovou schránku, pak do datové schránky školy - ID: 85qx857,
2. pokud máte elektronický podpis, podepište Žádost o přijetí tímto podpisem a všechny dokumenty pošlete jako přílohy emailu na materinka@perunka.cz,
3. pokud nemáte výše uvedené možnosti, pošlete jako přílohu emailem bez elektronického podpisu na materinka@perunka.cz, ale je nutné uvedení funkčního telefonického kontaktu, budeme se dále domlouvat.
4. použití služeb České pošty vzhledem k situaci nedoporučujeme.

Následně (rozhodně to nebude obratem, vydržte) Vám přijde datovou schránkou nebo emailem potvrzení přijetí žádosti. Žádosti o přijetí budeme postupně zpracovávat a nejpozději začátkem června bychom chtěli zveřejnit seznam registračních čísel přijatých dětí. Registrační číslo jste dostali na začátku při registraci.

 


_______________________________________________________________________________________________


Porozhlédněte se ve svém okolí a nebojte se zeptat různých rodičů na zkušenosti s mateřskými školami.

U nás v mateřince Perunce to (v běžných letech, bez pandemie) chodilo takto:
V průběhu dubna si přijďte do mateřské školy vyzvednout přihlášku, můžete společně s dítětem na malou chvilku nahlédnout do třídy a paní učitelka Vám může odpovědět pár otázek.
Den otevřených dveří nepořádáme, můžete přijít prakticky kterýkoliv pracovní den a uvidíte nás v běžné práci – bez příkras. Nemusíte se nijak objednávat, ani ohlašovat. Prostě přijďte :-) Aby se Vám, ale mohla paní učitelka chvilku věnovat, je nejvhodnější přijít před 8:30, nebo mezi 15 a 17 hodinou. Jindy učitelky intenzivně pracují s přítomnými dětmi.

Při prohlídce mateřské školy dostanete přihlášku, kterou doma pravdivě, pečlivě a krasopisně vyplňte, ať nekomolíme jména.
Také musíte zajít za dětským lékařem pro razítko, že se dítě podrobilo pravidelným očkováním a je schopno nastoupit do mateřské školy. K lékaři nemusíte s dítětem, jedná se o výpis z dokumentace.

Nakonec přijďte i s dítětem k zápisu. Pořadí není důležité, druhý den bývá volněji.

Zápis běžně bývá na začátku května, od 13 do 17 hodin.
Budete potřebovat vyplněnou přihlášku, občanský průkaz a rodný list dítěte. (cizinci pas a potvrzení dlouhodobého pobytu dítěte)

 

 

Vez
CyberScout© NetMas, s.r.o. & Jan Slabý - IT Market, grafický design Radek Pokorný, všechna práva vyhrazena